Ливърпул и Борнемут играят при  в сблъсък от втория кръг на

...

НА ЖИВО: Ливърпул 2:1 Борнемут, начало на втората част

Ливърпул и Борнемут играят при   в конфликт от втория кръг на британската Висша лига. Антоан Семеньо откри още в третата, само че в 28-ата минута Луис Диас изравни. Мохамед Салах донесе цялостния поврат в 36-ата минута. Срещата на стадион „ Анфийлд “ може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT 2 , както и онлайн на платформата.

Мърсисайдци стартираха новия сезон с тъждество 1:1 в гостуването си на Челси и през днешния ден ще търсят първи триумф през акцията пред своята аудитория. „ Черешките “ също са с задача за първа победа след равенството 1:1 в откриващия уикенд в семейството си на Уест Хем Юнайтед.

Миналия сезон „ алените “ реализираха първата си победа за акцията точно против този противник. Тогава, в четвъртия кръг, възпитаниците на Юрген Клоп безусловно размазаха Борнемут с 9:0.

/ /

Още в 50-ата секунда топката попадна във вратата на Ливърпул, откакто Маркос Сенеси прати дълга топка към наказателното поле на домакините, където Трент Александър-Арнолд направи доста груба неточност, която излъга излезлия напред Алисон и подари кълбото на Джейдън Антъни, който на празна врата осъществя. Веднага обаче голът беше анулиран поради засада, която беше доказана от системата ВАР.

Две минути по-късно обаче „ черешките “ този път откриха резултата и шокираха „ Анфийлд “. Отново Александър-Арнолд позволи неточност в неврологична зона пред наказателното си поле и топката попадна в Доминик Соланке, който влезе отдясно в наказателното поле, само че беше спрян тъкмо преди да стреля. Кълбото обаче се озова в Антоан Семеньо, който с акуратен удар по тревата го прати сред краката на Върджил ван Дайк и в долния десен ъгъл на Алисон за 0:1.